تشییع جنازه ملکه: در ده روز آینده چه خواهد شد


دستیابی به . . .

“عملیات پل لندن” و “عملیات تک شاخ” پس از مرگ پادشاه در حال انجام است

بریتانیا پس از مرگ ملکه در سن 96 سالگی در روز پنجشنبه در سوگ است.

کاخ باکینگهام دیروز در اطلاعیه ای از مرگ طولانی ترین پادشاه بریتانیا خبر داد که در آن آمده بود: «ملکه امروز بعدازظهر در آرامش در Balmoral درگذشت.»

مرگ او مجموعه‌ای از وقایع به‌دقت طراحی‌شده در ده روز آینده را به‌وجود می‌آورد که برای دهه‌ها برنامه‌ریزی شده بود، که در تشییع جنازه او در کلیسای وست مینستر و سپس در کلیسای سنت جورج در قلعه ویندزور به اوج خود می‌رسد.

“عملیات پل لندن”

برنامه‌هایی برای اتفاقی که در صورت مرگ ملکه رخ می‌دهد از دهه 1960 وجود داشت، اما در اواخر قرن اصلاح شد. اولین بینش واقعی در مورد آماده سازی در سال 2017 بود، زمانی که گاردین تحقیقات طولانی در مورد “طرح مخفی روزهای پس از مرگ ملکه” منتشر کرد.

اسناد فاش شده که در سپتامبر سال گذشته توسط پولیتیکو به دست آمد، برنامه ریزی دولت برای روزهای آینده را بیشتر آشکار کرد. آنها با نام رمز “عملیات پل لندن”، “میزان کامل آمادگی های انجام شده توسط خانواده سلطنتی و دبیرخانه پل های دفتر کابینه” را با “جزئیات کامل” تشریح کردند و جامع ترین گزارش را تا کنون در مورد چگونگی واکنش کشور به این موضوع ارائه کردند. درگذشت باسابقه ترین پادشاه آن.

به گفته پولیتیکو، درگذشت ملکه می‌توانست یک «آبشار تماس» را آغاز کند که در آن «نخست‌وزیر، وزیر کابینه (بالاترین کارمند دولتی بریتانیا) و تعدادی از ارشدترین وزرا و مقامات» بلافاصله مطلع شدند. طبق پروتکل، نخست‌وزیر جدید لیز تراس باید توسط منشی خصوصی ملکه، که به دفتر شورای خصوصی، که کار دولت را از طرف پادشاه هماهنگ می‌کند، نیز مطلع می‌کرد.

گاردین توضیح داد که “آخرین باری که یک پادشاه بریتانیا درگذشت… مرگ جرج ششم با کلمه رمزی “گوشه هاید پارک” منتقل شد. این بار به نخست وزیر گفته می شود که “پل لندن خراب است”.

تنها در این صورت است که خاندان سلطنتی “اعلان رسمی” مرگ ملکه را برای عموم منتشر می کند. طبق سنت، یک پیاده‌رو با لباس عزاداری عصر دیروز اعلامیه‌ای با لبه‌های سیاه به دروازه‌های کاخ باکینگهام چسباند.

در این اطلاعیه آمده بود: «ملکه امروز بعدازظهر با آرامش در Balmoral درگذشت. همسر پادشاه و ملکه امروز عصر در Balmoral خواهند ماند و فردا به لندن بازخواهند گشت.

“عملیات تک شاخ”

هنگامی که ملکه در اقامتگاه اسکاتلندی خود در Balmoral در آبردین شایر درگذشت، “عملیات Unicorn” همزمان با عملیات پل لندن آغاز می شود. گاردین توضیح داد که این بدان معنی است که “احتمالاً تابوت او به طور موقت در کاخ هالیرودهاوس قرار خواهد گرفت، زیرا دو روز پس از مرگ او از طریق جاده به آنجا برده شده است”.

سپس تصور می‌شود که تابوت او در یک راهپیمایی تشریفاتی در ادینبورگ، در امتداد رویال مایل به کلیسای جامع سنت گیلز برده می‌شود، «جایی که انتظار می‌رود مراسمی با حضور خانواده سلطنتی قبل از یک دوره 24 ساعته استراحت دراز بکشند. این روزنامه می‌گوید که برای عموم آزاد خواهد بود.

سپس احتمالاً تابوت به لندن برده می‌شود و در آنجا به کاخ باکینگهام برده می‌شود، «قبل از راهپیمایی بزرگ تشریفاتی در پایتخت» که طی پنج روز دیگر برگزار می‌شود.

امروز (D-Day)

اگرچه ملکه روز پنجشنبه درگذشت، اما ساعت پایانی مرگ او به این معنی است که جمعه از نظر برنامه ریزی “روز D” در نظر گرفته می شود.

با درگذشت ملکه، چارلز، تا دیروز شاهزاده ولز، بلافاصله پادشاه شد.

در حالی که نخست وزیر لیز تراس شب گذشته در ساعات پس از مرگ ملکه با مردم صحبت کرد، او تأیید کرد که پادشاه جدید به نام چارلز سوم شناخته خواهد شد.

تایمز گزارش داد که پادشاه و همسر ملکه، کامیلا، امروز از بالمورال به لندن بازخواهند گشت. این روزنامه می‌گوید انتظار می‌رود که او اولین دیدار خود را با نخست‌وزیر «در اسرع وقت، احتمالاً بعد از ظهر» برگزار کند. او همچنین با ارل مارشال ملاقات خواهد کرد، پستی که در اختیار هجدهمین دوک نورفولک است که رسماً مسئول ترتیبات تشییع جنازه است.

پادشاه امروز یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت خواهد داشت که در ساعت 6 بعد از ظهر از تمام کانال های اصلی ضبط و پخش خواهد شد.

در ظهر، ناقوس سباستوپل در برج گرد قلعه ویندزور به صدا در آمد، یک بار در دقیقه برای هر سال زندگی ملکه. به گفته روزنامه تایمز، زنگ “به نشانه مرگ حاکم زده شده است و آخرین بار برای ورود تابوت ملکه مادر به قلعه ویندزور در سال 2002 شنیده شد.” “یک سلام سلطنتی در هاید پارک توسط توپخانه اسب سلطنتی کینگز تروپ و در تمام ایستگاه های سلام در داخل و خارج از کشور شلیک می شود.”

همچنین انتظار می‌رود دولت یک دوره عزای ملی “احتمالاً 12 تا 13 روز تا روز پس از تشییع ملکه” اعلام کند. خانواده سلطنتی همچنین به مدت یک ماه “عزاداری سلطنتی” خواهند داشت.

روزهای بعد

روز شنبه که به نام D-Day+1 شناخته می شود، چارلز به طور رسمی پادشاه اعلام می شود. طبق اسناد مشاهده شده توسط پولیتیکو، در این روز «شورای الحاق – که شامل شخصیت‌های ارشد دولتی است – در کاخ سنت جیمز تشکیل جلسه می‌دهد تا پادشاه چارلز را به عنوان حاکم جدید معرفی کند». این آغاز طرحی برای به سلطنت رسیدن چارلز است که به عنوان عملیات جزر و مد بهار شناخته می شود.

چارلز در «روز D+3» «پیشنهاد تسلیت را در تالار وست مینستر» دریافت می‌کند، قبل از عزیمت به «تور بریتانیا، که با بازدید از پارلمان اسکاتلند و مراسمی در کلیسای جامع سنت گیلز در ادینبورگ آغاز می‌شود». .

پس از آن دیداری از ایرلند شمالی در “D-Day +4” انجام خواهد شد، جایی که او “یک حرکت تسلیت دیگر در قلعه هیلزبورو” دریافت خواهد کرد و در مراسمی در کلیسای جامع سنت آن در بلفاست شرکت خواهد کرد. او در «روز D+7» برای «تسلیت در پارلمان ولز» وارد ولز خواهد شد و در مراسمی در کلیسای جامع Llandaff در کاردیف شرکت خواهد کرد.

تشییع جنازه ملکه

به عنوان پادشاه، ملکه به طور خودکار مراسم تشییع جنازه ایالتی را دریافت می کند که انتظار می رود دوشنبه 19 سپتامبر برگزار شود. بانک ها و بورس لندن در این روز تعطیل خواهند بود.

به گفته روزنامه تایمز، این مراسم «احتمالاً توسط رئیس وست مینستر برگزار خواهد شد و خانواده سلطنتی، سیاستمداران و سران کشورها از سراسر جهان در آن حضور خواهند داشت.

به گفته پولیتیکو، در طرح‌هایی با نام رمز عملیات پر، تابوت ملکه، «به مدت سه روز در کاخ وست‌مینستر» بین «D-Day+6» و «D-Day+9» قرار خواهد گرفت. . این “روی یک جعبه برافراشته به نام کاتافالک در وسط سالن وست مینستر قرار خواهد گرفت” و “23 ساعت شبانه روز به روی عموم باز خواهد بود”.

در “D-Day+6″، تمرینی برای مراسم تشییع جنازه دولتی برگزار خواهد شد. روز تشییع جنازه با “دو دقیقه سکوت در سراسر کشور در ظهر” مشخص خواهد شد.

در سال 2017، گاردین اشاره کرد که “ملکه اولین پادشاه بریتانیا خواهد بود که مراسم خاکسپاری خود را از سال 1760 در ابی برگزار می کند”، و افزود که در این مراسم حدود “2000 مهمان” شرکت خواهند کرد، در حالی که “دوربین های تلویزیونی، در پوسته های ساخته شده از ابی” آجرهای نقاشی شده، به دنبال تصاویری می گردند که به یاد می آوریم.

پس از تشییع جنازه در وست مینستر، “خدمات تعهدی در کلیسای سنت جورج در قلعه ویندزور” برگزار می شود و ملکه در کلیسای یادبود پادشاه جورج ششم قلعه در کنار پدر، مادرش و خاکستر خواهرش به خاک سپرده می شود.

تابوت همسر فقید او، شاهزاده فیلیپ، که سال گذشته درگذشت، نیز از خرک سلطنتی در کلیسای سنت جورج منتقل خواهد شد تا طبق میل آنها نزد ملکه بازداشت شود.


دیدگاهتان را بنویسید