تنزل رتبه گسترده آفستد از مدارس بریتانیا


صدها مدرسه که قبلاً به عنوان “ممتاز” رتبه بندی شده بودند توسط Ofsted پس از اولین بازرسی های خود در سال های طولانی تنزل رتبه داده اند.

به گفته آفستد، تنزل رتبه عمومی ثابت می کند که رها کردن یک مدرسه به حال خود آن را بهتر نمی کند، اما خشم معلمان به خاطر بازرسی های “بی رحمانه” در حال افزایش است.

چرا مدارس مورد بازبینی قرار گرفتند؟

در سال تحصیلی گذشته بیش از 500 مدرسه پس از لغو بند معافیت از بازرسی مجدد مکرر مورد بازدید قرار گرفتند. این بند که توسط مایکل گوو در سال 2012 معرفی شد به این معنی بود که مدارس برجسته نیازی به بازدید منظم ندارند مگر اینکه نگرانی های خاصی وجود داشته باشد.

هفته مدارس گفت، با این حال، این معافیت در سال 2020 پس از هشدار Ofsted که بیش از هزار مدرسه در حداقل ده سال بازرسی نشده اند، برداشته شد.

آماندا اسپیلمن، بازرس ارشد آفستد، گفت که “نگران است که تعداد قابل توجهی به عنوان نیاز به بهبود مشخص شده است.” از 370 مدرسه ای که در سال 2021-2022 مورد بازرسی قرار گرفت، 17 درصد از «ممتاز» به «نیاز به بهبود» تبدیل شده بودند. اکثریت (62٪) “خوب” شدند، در حالی که 4٪ اکنون “ناکافی” ارزیابی می شوند. بنابراین تنها 17 درصد از مدارس رتبه برجسته خود را حفظ کردند.

اسپیلمن گفت، این معافیت «به این امید استوار شد که استانداردهای بالا، پس از دستیابی، هرگز کاهش نخواهند یافت» و «آزادی از بازرسی ممکن است آنها را حتی بالاتر ببرد». با این حال، او افزود، آخرین نتایج “نشان می دهد که حذف یک مدرسه از نظارت، آن را بهتر نمی کند”.

چرا تعداد زیادی تنزل دادند؟

در اولین گزارش های بازرسی در نوامبر گذشته، 74 درصد از مدارس وضعیت برجسته خود را از دست دادند. در یکی از مدارس ابتدایی، بازرسان خاطرنشان کردند که “برنامه های رهبران برای بهبود به دلیل بیماری همه گیر کاهش یافته است” در حالی که یک مدرسه شیرخوارگان به دلیل ضعف در برنامه درسی خواندن، که پیشرفت دانش آموزان را “خفه می کند” کاهش یافته است.

با این حال، طبق گزارش هفته مدارس، اتحادیه‌ها احساس می‌کنند که «عدم درک» از سوی سازمان دیده‌بان باعث ایجاد سوء ظن در مورد برخورد «به‌ویژه سخت‌گیرانه» با دوره‌های مقدماتی شده است. رهبران گفتند که تعداد کارکنان کمتر در دوره های اولیه و دسترسی محدود به متخصصان موضوع “معایب” ایجاد می کند.

تلگراف گفت، برخی از معلمان گفتند که آفستد مدارس خود را به دلیل عدم پیشرفت دانش‌آموزانشان کاهش داده است، «بیشتر به این دلیل که مدارس در ابتدا بسیار خوب بودند»، در حالی که برخی دیگر به دلیل نداشتن سیاست‌های «محافظت» مناسب، دوباره تعیین شدند.

این برای Ofsted چه معنایی دارد؟

این خبر در بحبوحه انتقادات فزاینده از Ofsted منتشر می شود. در آوریل، فرانک کافیلد، استاد بازنشسته آموزش در مؤسسه آموزش UCL، استدلال کرد که Ofsted “بیشتر ضرر دارد تا مفید”.

در مقاله‌ای برای اتحادیه ملی آموزش، او استدلال کرد که حتی «معلمان توانمند» «بی وقفه ارزیابی می‌شوند» و افزود که «فشارهای ایجاد شده توسط Ofsted از طریق سیستم کاهش می‌یابد که استرس و بار کاری معلمان را تا حد خستگی و سوختن افزایش می‌دهد. بیرون».

کوین کورتنی، دبیر کل اتحادیه ملی آموزش، به تایمز گفت، بازرسی های انجام شده “کاملاً بی اعتبار” و “اغلب غیرقابل اعتماد” هستند. او که خواستار “بازنگری ریشه ای و شاخه ای در نحوه بازرسی مدارس” شد، گفت که آفستد “معلمان خوب را دور می کند و آموزش را بدتر می کند”.

گاردین سال گذشته گزارش داد که سران داستان های بازرسی های “بی رحمانه” را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند. روث سوایلز، مشاور مدارس ابتدایی، به این روزنامه گفت که “یکی از باهوش ترین مدیرانی که تا به حال با او کار کرده است” قصد داشت کار را ترک کند زیرا نمی توانست با بازرسی دیگری روبرو شود.

تلگراف گفت: اگرچه تنظیم کننده اصرار داشت که یک ارزیابی عینی و به روز انجام داده است و مدارس انتخابی را برای تغییر رتبه انتخاب نکرده است، اما مخالفان مدارس دستوری “به یافته ها پایبند هستند”، و استدلال می کند که بازرسی ها “به عقب انداخته اند” به دلیل اینکه در حال بهبود نیستند، تعداد آنها افزایش یابد.

با این حال، یکی از رهبران این مقاله استدلال می‌کند که «برعکس» درست است، زیرا 163 دستور زبان باقی‌مانده در کشور همچنان بهترین مدارس را داشتند، با 80 درصد رتبه‌بندی «ممتاز»، در مقایسه با حدود 19 درصد مدارس دیگر.


دیدگاهتان را بنویسید