سکه ها، تمبرها و آداب معاشرت: چه تغییری در حال حاضر چارلز پادشاه است؟


پس از مرگ ملکه الیزابت دوم و به قدرت رسیدن پادشاه چارلز سوم، جنبه های زیادی از جامعه بریتانیا وجود دارد که اکنون باید تغییر کند.

پرچم و نشان جدیدی برای پادشاه طراحی خواهد شد و اشعار سرود ملی باید اصلاح شود.

ایندیپندنت می‌گوید: «این باور وجود دارد که چارلز برای یک پرتره جدید می‌نشیند تا روی تمام سکه‌ها، اسکناس‌ها و تمبرهای جدیدی که پس از تصاحب تاج و تخت وارد گردش می‌شوند، استفاده شود».

به گزارش گاردین، با این حال، «برداشتن» «نام، تصویر و نماد نگاری ملکه از بافت زندگی ملی در بریتانیا و سراسر کشورهای مشترک المنافع» کار بسیار سختی خواهد بود.

با پول نقد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

گاردین می گوید 4.5 میلیارد استرلینگ اسکناس با چهره ملکه در گردش است که مجموعاً 80 میلیارد پوند ارزش دارند. «انتظار می‌رود که جایگزینی آنها با یادداشت‌هایی که رئیس پادشاه جدید را نشان می‌دهد حداقل دو سال طول بکشد».

این اولین بار است که چنین تغییری ضروری است، زیرا زمانی که ملکه در سال 1952 به سلطنت رسید، پادشاه در اسکناس‌های بریتانیا نقشی نداشت.

ایندیپندنت می‌گوید از زمان سلطنت چارلز دوم در قرن هفدهم، سنت حکم می‌کند که پادشاهان باید روی سکه‌هایی که در جهت مخالف سلف خود هستند نشان داده شوند. بنابراین، انتظار می رود پرتره چارلز به سمت چپ باشد، همانطور که ملکه رو به راست است.

انتظار می رود طرح های سکه بسیار کندتر از یادداشت ها به روز شوند، بنابراین ملکه به این زودی ها از پول نقد ناپدید نخواهد شد.

آیا سرود ملی جدید پخش خواهد شد؟

تغییر ساده‌تر این است که کلمات سرود ملی را از «خدا ملکه مهربان ما را نجات بده» به «خدایا پادشاه مهربان ما را حفظ کن» تغییر خواهد کرد. این سرود در سال 1745 معرفی شد که می‌گفت: “خدایا پادشاه ما جورج بزرگ را حفظ کند، زنده باد پادشاه نجیب ما، خدا پادشاه را حفظ کند.”

به همین ترتیب، نمایندگان مجلس باید سوگند جدیدی به جانشین ملکه سوگند یاد کنند، زیرا اجازه ندارند در مجلس عوام بنشینند، در مناظره صحبت کنند، رای دهند یا حقوق دریافت کنند، مگر اینکه با ولیعهد وفاداری کنند. از سال 1952، آنها با “والاحضرت ملکه الیزابت” بیعت کردند.

در مورد تمبر و صندوق پست چطور؟

اداره پست با استفاده از تصویر نمایه پادشاه جدید، تمبرها را تغییر خواهد داد. رویال میل گفته است که تمام تمبرهای ملکه برای استفاده معتبر باقی می مانند.

با این حال، به گفته گاردین، صندوق‌های پستی حاوی رمز سلطنتی ملکه الیزابت، ER، “بعید است که حذف شوند” زیرا “بعضی از آنها با رمز GR پادشاه جرج ششم امروز پس از 70 سال استفاده می‌شوند.”

تکلیف نشان سلطنتی چه خواهد شد؟

نشان سلطنتی که از آغاز سلطنت ملکه ویکتوریا در سال 1837 استفاده شد، به همان شکل باقی خواهد ماند. با این حال، روزنامه آی می‌گوید: «درست مانند زمانی که ملکه پادشاه شد، احتمالاً آثار هنری جدیدی در اوایل سلطنت چارلز توسط کالج اسلحه برای استفاده توسط ارگان‌های خدمات عمومی مانند خدمات ملکی و نیروهای مسلح منتشر خواهد شد.» .

امضای چارلز چطور؟

تا به حال امضای پادشاه به سادگی «چارلز» بود، اما اکنون این نامی است که او به عنوان پادشاه با R اضافی برای Rex – لاتین برای King – در پایان انتخاب کرده است.

در تغییر دیگری، در طول پرونده های دادگاه جنایی، R برای نشان دادن تاج، اکنون مخفف Rex به جای رجینا (ملکه) است.

صحبت از قانون، جایی که وکیل ملکه (QC) به مجموعه‌ای از وکلا و وکلای دادگستری اشاره می‌کند که پادشاه آنها را به عنوان بخشی از وکیل اعلیحضرت منصوب کرده است، در زمان سلطنت چارلز این عنوان به وکیل پادشاه (KC) تغییر می‌کند.

مردم هنگام ملاقات با چارلز چگونه به او مراجعه می کنند؟

با ملاقات مردم با پادشاه جدید، آداب معاشرت نیز باید تغییر کند.

تلگراف گفت: “رو در رو، چارلز به جای اعلیحضرت در جلسه اول، اعلیحضرت خواهد بود.” اشاره دوم به الیزابت دوم.


دیدگاهتان را بنویسید