مالیات بر درآمد: تغییرات در ماه آوریل


کارگران در سراسر بریتانیا از ماه آوریل با اعمال فشارها و توقف‌های مالیاتی جدید، تحت تأثیر کاهش حقوق خود قرار خواهند گرفت.

انتظار می رود با کاهش فشارهای بین المللی انرژی و قیمت کالاها، سال آینده شاهد پایان تورم دو رقمی باشیم. با این حال، بنیاد رزولوشن گفت: «سال 2023 برای خانواده‌ها سالی خواهد بود که درآمد خانوارها در مسیر کاهش قابل توجه بیشتر قرار دارد».

اتاق فکر هشدار داد که علاوه بر افزایش نرخ وام مسکن و کاهش حمایت قبوض انرژی، یک خانوار معمولی با افزایش مالیات به میزان 700 پوند اضافی در سال مواجه است – حتی اگر نرخ مالیات بر درآمد افزایش یابد.

مانی ویک گفت، مشکل مالیات دهندگان این است که کمک هزینه ها و آستانه های تعیین کننده میزان پرداخت آنها نیز افزایش نمی یابد، به این معنی که “به طور قابل توجهی افراد بیشتری باید شروع به پرداخت مالیات با نرخ بالاتر و نرخ اضافی کنند” زیرا دستمزدها به آرامی افزایش می یابد.

در اینجا تغییرات مالیاتی اصلی است که می تواند به کیف پول شما ضربه بزند.

آستانه مالیات بر درآمد

مالیات بر درآمد بر اساس درآمد شما بالاتر از کمک هزینه شخصی شما به HMRC پرداخت می شود. در انگلستان، ایرلند شمالی و ولز، تا سقف 12570 پوند را می توان بدون پرداخت مالیات به دست آورد، اما نرخ 20٪ برای درآمد سالانه بیشتر تا 50،270 پوند و سپس 40٪ اعمال می شود.

این نرخ‌ها در ماه آوریل تغییر نمی‌کنند، اما کمک هزینه‌ها و آستانه‌ها تا سال 2028 مسدود می‌شوند. و داشتن آستانه‌های مالیاتی که مطابق با تورم یا رشد دستمزد افزایش نمی‌یابد به این معنی است که «در نهایت مالیات بیشتری بر درآمد خود پرداخت خواهید کرد، به ویژه اگر در نتیجه در گروه مالیات بالاتری قرار بگیرید، کدام؟ گفت.

این پدیده به عنوان کشش مالی شناخته می شود. بر اساس محاسبات مدیر ثروت کویلتر، اگر رشد دستمزد به طور متوسط ​​5 درصد در سال برای چهار سال آینده باشد، اما آستانه مالیات بر درآمد ثابت بماند، کارگری که امروز 50000 پوند درآمد دارد، در سال مالیاتی 2027-2028 وضعیت بدتری به 2643 پوند خواهد داشت. و در مجموع، آنها در طول دوره چهار ساله 6463 پوند فقیرتر خواهند بود.

مانی ویک گزارش داد که Quilter به HMRC هشدار داده است که تقریباً 1.5 میلیون نفر دیگر تا سال 2027-28 به باندهای مالیاتی بالاتر کشیده خواهند شد.

نرخ 45 درصد

پس از اینکه جرمی هانت صدراعظم از بیانیه پاییز خود برای کاهش آستانه درآمد برای این گروه مالیاتی استفاده کرد، افرادی که بالاترین نرخ مالیات 45p را به ازای هر 1 پوند پرداخت می کنند، حتی بیشتر از درآمد خود را تحویل می دهند.

در حال حاضر، درآمدها با 40٪ مالیات از 50271 پوند تا 150000 پوند مشمول مالیات هستند. اما از آوریل، به اصطلاح آستانه نرخ اضافی از 150000 پوند به 125140 پوند کاهش می یابد.

پل برهام از شرکت مالیاتی Mazars به ​​FTAdviser گفت، این تغییر که انتظار می رود حدود 250000 مالیات دهندگان را به محدوده بالاتر سوق دهد، برنامه ریزی مالیاتی را «حتی حیاتی تر» می کند.

او گفت: «اگر فداکاری از طریق کارفرمای شما یک گزینه است، از آن برای کاهش درآمد مشمول مالیات خود استفاده کنید یا به افزایش سهم بازنشستگی خود فکر کنید.

فراتر از مالیات بر درآمد

سایر تغییرات ناشی از شروع از آوریل می تواند به بودجه شما نیز ضربه بزند. مبلغی که می‌توانید قبل از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه در مورد فروش دارایی‌هایی مانند خانه دوم یا سهام خارج از Isa به دست آورید، قرار است به طور چشمگیری کاهش یابد، کدام؟ گفت. این کمک هزینه در ماه آوریل از 12300 پوند به 6000 پوند کاهش می یابد و در سال آینده مجدداً به 3000 پوند کاهش می یابد.

کمک هزینه معاف از مالیات بر سود سهام (پرداخت های انجام شده به سهامداران یک شرکت) نیز قرار است از 2000 پوند به 1000 پوند کاهش یابد، قبل از اینکه از آوریل 2024 به 500 پوند کاهش یابد.

و سقف تضمین قیمت انرژی دولت قرار است از 2500 پوند به 3500 پوند افزایش یابد و میانگین قبوض گاز و برق را بالا ببرد، اگرچه امیدواری وجود دارد که قبوض برق و گاز در اواخر سال کاهش یابد.

پس از اینکه هانت قوانین را تغییر داد تا به سالن‌های شهر «انعطاف‌پذیری اضافی» بدهد تا بدون مشورت عمومی، صورت‌حساب‌ها را افزایش دهند، ممکن است خانوارها نیز با پرداخت مالیات بیشتر شورا مواجه شوند.

در نهایت، لری الیوت در گاردین گفت، امسال ممکن است نسبت به سال 2022 «کمتر دراماتیک» باشد، اما این «به این معنا نیست که زندگی آسان‌تر خواهد شد».


دیدگاهتان را بنویسید