مسابقه هفته: 3 تا 9 دسامبر


ممکن است امسال برای تعداد بیشتری از بریتانیایی‌ها برای کریسمس به خانه رانندگی کنند، زیرا به نظر می‌رسد که اعتصاب در شبکه حمل‌ونقل در طول دوره جشن برگزار می‌شود.

این هفته، کارگران نیروی مرزی آخرین مجموعه اعضای اتحادیه‌های کارگری بودند که در ماه دسامبر اعلام خروج کردند. آنها به فهرست رو به رشدی از کارکنانی پیوستند که برای اعتصاب در برخی از حیاتی‌ترین بخش‌های کشور از جمله NHS، خدمات پستی، آموزش و صنعت ریلی آماده می‌شوند.

اما فقط در بریتانیا نیست که کارگران متحد می شوند. در یونان، هزاران کارگر در یک اعتصاب عمومی 24 ساعته شرکت کردند که شاهد آن بود که شهرهای آتن و تسالونیکی تقریباً متوقف شدند، در حالی که کارگران در بلژیک نیز ماه گذشته اعتصاب عمومی برگزار کردند. به نظر می رسد علت اصلی افزایش تورم و بحران هزینه های زندگی باشد، اما واکنش دولت ها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، گفته است که در حال کار بر روی “قوانین سخت جدید” برای مهار اعتصاب است، اما بسیاری این سوال را مطرح می کنند که آیا دولت برای چنین اقدامی اجباری دارد یا خیر.

در همین حال، در اخبار مربوط به اقدام دسته جمعی از نوع متفاوت این هفته، کاربران شبکه های اجتماعی در تامبلر با هم متحد شده اند تا فیلمی به نام مارتین اسکورسیزی بسازند. گونچاروف. پوسترها، موسیقی‌های متن، طراحی‌ها و داستان‌های طرفدار در رابطه با فیلم 1973 با بازی رابرت دنیرو به اشتراک گذاشته شده است – اما نکته مهم این است که این فیلم هرگز وجود نداشته است. درباره قسمت این هفته پادکست The Week Unwrapped بیشتر بدانید.

برای اینکه متوجه شوید تا چه حد به آخرین تحولات اخبار و سایر رویدادهای جهانی توجه کرده اید، دانش خود را با آزمون هفته ما آزمایش کنید.

آیا نیاز به یادآوری برخی از دیگر سرفصل های هفت روز گذشته دارید؟

  • رئیس جمهور پرو در شرایطی که برخی آن را به کودتا تشبیه می کنند، جایگزین شده است
  • دموکرات ها در انتخابات سنای ایالت جورجیا با اکثریت 51 بر 49 پیروز شدند
  • هوش مصنوعی مولد با ورود Chat GPT سرفصل اخبار را به خود اختصاص داد، اما این فناوری نگرانی‌های اخلاقی را ایجاد کرده است.
  • دمای زیر صفر در بریتانیا ترس از قطع برق را برانگیخته است


دیدگاهتان را بنویسید