مناقشه نجات مهاجران بین ایتالیا و فرانسه تنش ایجاد کرده است


لوموند (پاریس) گفت، کمتر از یک ماه پس از روی کار آمدن، نخست وزیر جدید ایتالیا، جورجیا ملونی، «خود را در یک بحران دیپلماتیک بزرگ گرفتار می‌بیند» – و این تقریباً به طور کامل ساخته خودش است.

  • بیشتر ببینید برادران ایتالیا: درک حزب سیاسی جورجیا ملونی
  • بیشتر ببینید جورجیا ملونی: نخست وزیر جدید ایتالیا کیست؟

این کشتی بر روی کشتی اوشن وایکینگ متمرکز است، یک کشتی نجات حامل حدود 230 مهاجر که به مدت سه هفته در آب های ایتالیا گیر افتاده بود، پس از اینکه مقامات این کشور اجازه پهلوگیری را ندادند. این کشتی که توسط موسسه خیریه SOS Méditerranée اداره می شد، مهاجران را در نزدیکی سواحل لیبی سوار کرد که 20 نفر از آنها بیمار و 57 نفر از آنها کودک بودند.

فرانسه امیدوار بود – بیهوده، معلوم شد – که ایتالیا به قوانین بین المللی دریایی احترام می گذارد، که می گوید افرادی که در دریا نجات می یابند باید به نزدیک ترین بندر امن منتقل شوند. اما ملونی، که بر روی یک سکوی راست افراطی انتخاب شد، پاشنه های خود را فرو برد و پاریس در نهایت اجازه داد کشتی در تولون پهلو بگیرد. این بن بست نشانه آشکاری است که تضمین های ملونی مبنی بر اینکه نقش سازنده ای در اروپا ایفا خواهد کرد مزخرف است.

فرانسه به اندازه ایتالیا «بازیکن فعالی در این ردیف» است

کارلو گالی در La Repubblica (رم) گفت که این ثروتمند است: فرانسه به همان اندازه ملونی در این ردیف یک بازیکن فعال بوده است: یک سخنگوی فرانسوی او را به عنوان یک “بازنده بزرگ” رد کرد. رئیس‌جمهور ماکرون همچنین با وادار کردن مقامات خود به تعلیق توافق قبلی با رم برای پذیرش 3500 پناهجو که اکنون در ایتالیا هستند، سعی در دفع انتقاد از طرف راست فرانسه داشته است.

الساندرا بوکی در UnHerd گفت: علاوه بر این، ملونی اشتباه نمی‌کند که بگوید قایق‌هایی که توسط سازمان‌های غیردولتی اداره می‌شوند، ناخواسته «محرک قاچاق انسان هستند». تلاش‌های مقامات ایتالیایی برای رهگیری قایق‌های حامل مهاجران و بازگرداندن آنها به شمال آفریقا، در واقع منجر به سقوط ناپدید شدن و مرگ در دریا شده است. قایق های نجات غیردولتی ممکن است “خوب نیت” داشته باشند. اما «انگیزه‌های انحرافی» که آن‌ها ایجاد می‌کنند منجر به «تلفات بسیار بیشتر در زندگی» شده است.

ایتالیا شاهد «افزایش شدید مهاجران» بود

یورونیوز (لیون) گفت، با این حال، این ادعا که ایتالیا توسط مهاجران تسخیر شده است، با داده ها تایید نمی شود. بله، امسال ایتالیا شاهد “افزایش شدید در فرود مهاجران” بوده است، با تقریباً 93000 نفر تا کنون (از 59300 نفر در مدت مشابه در سال 2021). با این حال، در سال گذشته نسبت به فرانسه، آلمان یا اسپانیا پناهجویان کمتری را به عنوان درصد جمعیت خود پذیرفت.

برند ریگرت در دویچه وله (بن) گفت که این تنها نشان می دهد که بروکسل نسبت به سال 2015 که به دنبال مقابله با بحران پناهجویان سوری بود، به حل مشکل مهاجرت اروپا نزدیکتر نیست. با وجود تمام تلاش‌هایی که برای ایجاد اردوگاه‌ها در لیبی و مراکز پیاده‌سازی در اروپا انجام می‌شود، ورود غیرقانونی به اتحادیه اروپا همچنان به سرعت در حال افزایش است. “این یک شکست است” – و به نظر نمی رسد به این زودی حل شود.


دیدگاهتان را بنویسید