پس از باران سیل آسا، سیل و رانش زمین به اوکلند رسید


به دلیل ادامه بارش باران سیل آسا در اوکلند، بزرگترین شهر نیوزیلند، حداقل چهار نفر کشته شدند.

به گفته گاردین، این شهر 1.7 میلیون نفری از روز جمعه با وضعیت اضطراری که در روز یکشنبه در حال فعالیت است، «باران زده است». مسئولان پیش‌بینی هوای کشور، مت‌سرویس، هشدار دادند که هوای شدید این منطقه تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت و بارندگی‌های شدید باعث جاری شدن سیلاب‌های سطحی و ناگهانی می‌شود.

اسکای نیوز گفت: سیل با فیلم های آنلاین که نشان می دهد آب در برخی مکان ها تا عمق سینه را نشان می دهد، خانه ها را در این منطقه زیر آب گرفته است. همچنین منجر به بسته شدن جاده ها و خروج قطار از ریل شده است، در حالی که مقامات گفته اند که “هزاران” ملک بدون برق و “صدها” فاقد آب هستند.

  • بیشتر ببینید آیا ایستگاه های متروی لندن با سیل بیشتری مواجه خواهند شد؟
  • بیشتر ببینید پاکستان چگونه می تواند از سیل مرگبار نجات یابد
  • بیشتر ببینید آتش‌سوزی، سیل و طوفان: وضعیت اضطراری دائمی آمریکا آغاز شده است

به گزارش ایندیپندنت، کارمل سپولونی، معاون نخست‌وزیر، گفت: وحشتناک‌ترین بخش آن این است که ما جان خود را از دست داده‌ایم. کریس هیپکینز، نخست وزیر، که کمتر از یک هفته پس از جانشینی جاسیندا آردرن روی کار آمده است، گفته است که تأثیر سیل بر شهر در خاطره اخیر “بی سابقه” بوده است.

گاردین گفت که تغییرات آب و هوایی یکی از عوامل مؤثر در وقوع سیل بوده و «باعث می‌شود دوره‌های بارش شدید در نیوزیلند رایج‌تر و شدیدتر شود، اگرچه تأثیر آن برحسب منطقه متفاوت است».

«قلب ما برای همه کسانی است که تحت تأثیر AKL قرار گرفته اند [Auckland] جیمز شاو وزیر تغییرات اقلیمی نیوزلند روز شنبه در توییتی نوشت. «این تغییر آب و هوا است. همه ما موظفیم مطمئن شویم منطقه ای که فرزندانمان را ترک می کنیم امن و قابل سکونت است.»

شهردار شهر، وین براون، به دلیل آنچه مخالفانش می گویند ارتباط ضعیف پس از شدت گرفتن باران در شهر بود، مورد انتقاد قرار گرفت. نیوزلند هرالد می‌گوید انفعال براون با پیام‌های فاش شده واتس‌اپ تشدید شد که در آن او «از اینکه باید تنیس را لغو کند «برای مقابله با درنگوهای رسانه‌ای به خاطر سیل»، ابراز نگرانی می‌کرد.


دیدگاهتان را بنویسید