چارلز احتمالاً چه نوع پادشاهی است؟


سلطنت شاه چارلز سوم پس از مرگ ملکه الیزابت در سن 96 سالگی آغاز شده بود.

در بیانیه ای اندکی پس از اینکه کاخ باکینگهام اعلام کرد ملکه در آرامگاه در Balmoral درگذشت، پادشاه چارلز گفت که درگذشت او “لحظه ای از بزرگترین اندوه” برای او و خانواده اش بود.

شاهزاده سابق ولز با ۷۳ سالگی مسن ترین پادشاهی است که تا کنون تاج و تخت بریتانیا را به دست گرفته است. الکساندر اسمیت، خبرنگار ان‌بی‌سی نیوز در لندن گفت: هیچ پادشاهی در «تاریخ هزاره‌ای» خانواده سلطنتی «بیش از این برای تاج و تخت آماده نشده است». اسمیت افزود: سلطنت چارلز، که تقریباً تمام زندگی خود را به عنوان پادشاه منتظر گذرانده است، “نوید می دهد که برخلاف مادرش باشد.”

“مسائل قهرمانی”

به گفته تلگراف، چارلز به عنوان پادشاه «بعید است که از مبارزه برای اهدافی که دهه‌ها از آن دفاع می‌کرده دست بردارد».

انتظار می رود تغییرات آب و هوایی همچنان در دستور کار او باقی بماند. در مراسم افتتاحیه اجلاس آب و هوای Cop26 سال گذشته در گلاسکو، چارلز سخنرانی کرد و خواستار اقدام فوری شد و هشدار داد که زمان «به معنای واقعی کلمه تمام شده است».

و در یک سخنرانی از پیش ضبط شده در کنفرانس اقیانوس ما، به میزبانی ایالات متحده و جمهوری پالائو، در آوریل، هشدار داد که “ما به معنای واقعی کلمه خود را از طریق آلودگی مسموم می کنیم”.

موضع صریح او در مورد مسائل زیست محیطی توسط مبارزان مورد ستایش قرار گرفته است، اما نگرانی هایی نیز در مورد اینکه چگونه این تعهد با وظایف سلطنتی او مطابقت دارد، مطرح شده است. “تعجب می کنم که پرنس چارلز چه احساسی از خواندن یک #گفتار ملکه با صفر چربی در آن در محیط زیست داشت…” توییت کرد کارولین لوکاس، رهبر سابق حزب سبز پس از اینکه پادشاه کنونی در مراسم افتتاحیه ایالتی پارلمان در ماه مه به جای مادرش ایستاد.

“مداخلات قلبی”

در طول سال‌ها، چندین وزیر دولتی نامه‌های خصوصی ارسال شده توسط چارلز را دریافت کرده‌اند – که به دلیل دست‌خط مشخص او «یادداشت‌های عنکبوت سیاه» نامیده می‌شود – درباره موضوعاتی از کشاورزی گرفته تا مدارس دستور زبان.

گاردین در سال 2014 گفت، چنین مداخلاتی باعث شد که او به دلیل مداخله‌گری شهرت داشته باشد، برخلاف ملکه، که «مکرراً» به دلیل «تقریباً کاملاً دور ماندن از بحث‌های عمومی در مورد مسائل سیاسی» مورد تحسین قرار می‌گرفت.

خودی های سلطنتی به روزنامه گفتند که چارلز می خواست نقش پادشاه را تغییر دهد و “مداخلات قلبی” در زندگی ملی به عنوان پادشاه انجام دهد. یک منبع گفت: “او به اعتقادات و مشارکت های خود صادق خواهد بود.”

“سلطنت کمرنگ”

چارلز تاج و تخت را پس از چند سال سخت برای خانواده سلطنتی به ارث برده است. این خانواده توسط یک رشته جنجال از جمله ادعاهای تجاوز جنسی علیه شاهزاده اندرو و اتهامات مربوط به یک رابطه پولی برای افتخارات مربوط به امپراتوری خیریه چارلز تحت تاثیر قرار گرفته است، اگرچه هیچ پیشنهادی مبنی بر تخلف از سوی او وجود نداشت.

در حالی که او اکنون تاج و تخت را در دست می گیرد، واکس استدلال کرد که در حالی که چارلز “ممکن است پادشاه تغییرات آب و هوایی باشد”، “همچنین باید با جایی که نهاد سلطنت با جایگاه بریتانیا در جهان تناسب دارد و با ایده خود مبارزه کند. بریتانیایی».

خودی ها قبلاً گفته بودند که چارلز به عنوان پادشاه ممکن است به دنبال کاهش درجات خانواده سلطنتی باشد. این حس وجود دارد که چارلز خواهان یک سلطنت کم‌رنگ است تا مطمئن شود که همه کارهای خود را انجام می‌دهند و [there are] کامیلا تومینی از تلگراف در مجموعه ویدئویی خود رویال اینسایت گفت: هیچ به اصطلاح hanger-on وجود ندارد.

گمانه زنی ها در مورد اینکه چه کسی ممکن است برش نهایی را انجام دهد زیاد بود. ماری کلر در اوایل سال جاری گفت: «ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که کامیلا، همانطور که از سوی همسر پادشاه مرسوم است، نقش اصلی را ایفا کند. در مورد بقیه اعضای خانواده سلطنتی، وارث آینده شاهزاده ویلیام و همسرش کیت، دوشس کمبریج تقریباً به طور قطع نقش فعلی خود را حفظ خواهند کرد.

با نگاهی بیشتر به آینده، سه نوه چارلز – جورج، شارلوت و لوئیس که اکنون به ترتیب دوم، سوم و چهارم در صف تاج و تخت هستند – نیز احتمالاً مسئولیت‌های سلطنتی فزاینده‌ای را بر عهده خواهند گرفت.
دیدگاهتان را بنویسید