چه اتفاقی برای پدر مرلین مونرو افتاد؟


تنها نامه شناخته شده به مرلین مونرو از پدر جدا شده اش کمتر از یک سال پس از تایید نهایی هویت او به حراج گذاشته می شود.

  • بیشتر ببینید مرلین مونرو چگونه درگذشت؟
  • بیشتر ببینید مرلین مونرو: هفت نقل قول بزرگ از نماد هالیوود

پیونی هیروانی، گزارشگر فرهنگی ایندیپندنت، گفت: کارت دست نوشته چارلز استنلی گیفورد “یکی از جذاب ترین” ها از مجموع 170 موردی است که قبلاً متعلق به مونرو بود و ماه آینده زیر چکش قرار می گیرد.

این کارت که انتظار می‌رود با قیمتی در حدود 3000 دلار (2400 پوند) به فروش برسد، به‌طور کاملاً تصادفی توسط تاریخ‌دان و مجموعه‌دار اسکات فورتنر، که میزبان پادکست All Things Marilyn است، کشف شد. فورتنر به مجله People گفت: “این تنها مدرک مستند شناخته شده از رابطه بین مونرو و گیفورد است که معمای شناخت یا عدم ارتباط او با پدر بیولوژیکی خود را حل می کند.”

“این پدر توست”

مونرو در 1 ژوئن 1926 در لس آنجلس از مادری مجرد به نام گلدیس بیکر به دنیا آمد. ستاره آینده هالیوود در بدو تولد نورما جین مورتنسون نام داشت (اگرچه بعداً با نام نورما جین بیکر غسل تعمید داده شد) و پدرش به عنوان مارتین ادوارد مورتنسن – مردی که گلدیس قبلاً با او ازدواج کرده بود – ذکر شد.

با این حال، پاتریک کرمونا از رادیو تایمز گفت: “به نظر می رسد که او در واقع پدر واقعی او نبوده و در واقع مدت ها قبل از تولد نورما جین از گلدیس جدا شده است.” هویت واقعی پدرش تا اوایل سال جاری نامشخص بود.

شش دهه پس از مرگ مونرو در سن 36 سالگی، آزمایش دی ان ای تایید کرد که او پدر گیفورد است، که گلدیس در حین کار به عنوان نگاتیو فیلم با او رابطه نامشروع داشت.

  • بیشتر ببینید مرلین مونرو توسط سیا در پوشش رازول کشته شد

سایت خبری i گفت، گیفورد، سرپرست استودیو RKO “به زودی یک گلدیس باردار را ترک کرد” و “هیچ نقشی در تربیت مونرو ایفا نکرد و در طول زندگی از او فاصله گرفت.”

به گفته سان، این که «بمب بلوند درباره پدرش چقدر می‌دانست» مشخص نیست، «چون گلدیس هرگز هویت خود را آشکارا فاش نکرد».

اما مونرو «گفت که مادرش عکس مردی را در قاب طلایی به او نشان داده و می‌گوید: «این پدرت است».

مونرو در طول سال ها چندین بار سعی کرد با پدرش تماس بگیرد، اما با مخالفت مواجه شد. در سال 1996 مستند مرلین مونرو: الهه فانیهمسر سابق این بازیگر فقید، افسر پلیس جیمز دوگرتی، گفت: «او او را نمی شناخت. گفت: نه، نمی دانم تو کی هستی. وکیل من را ببینید.»

با این حال، طبق گفته حراج جولین، گیفورد زمانی که مونرو در بیمارستان بستری بود، یک کارت خوشبختی برای مونرو ارسال کرد، که این نامه را در جریان فروش آنلاین در 17 و 18 دسامبر زیر چکش می گذارد.

کارت دختری را نشان می‌دهد که روی یک نت موسیقی ایستاده است و پیام درون آن نام کوچک مونرو به اشتباه نوشته شده است و «مرلین عزیز» شروع می‌شود. متن از پیش نوشته شده در ادامه می‌آید و می‌گوید: «این یادداشت شادی‌بخش کوچک مخصوصاً برای بیان این مطلب آمده است که بسیاری از افکار و آرزوها نیز هر روز با شما هستند.»

گیفورد سپس «یک دعای کوچک هم» را اضافه کرد و به دنبال آن نام و آدرس کامل خود را در یک مزرعه لبنی در کالیفرنیا که پس از ازدواج مجدد تأسیس کرده بود، اضافه کرد.

گیفورد، که پدر دو فرزند دیگر بود، در سن 66 سالگی در سال 1965 – سه سال پس از مرگ مونرو به دلیل مصرف بیش از حد، در اثر حمله قلبی درگذشت.

واقعیت یا تخیل؟

روابط خانوادگی مونرو در یک فیلم انتقادی با عنوان بررسی شده است طلایی که در ماه سپتامبر در نتفلکس منتشر شد.

کرمونا از رادیو تایمز گفت، این فیلم به جای اینکه یک فیلم بیوگرافی سنتی باشد، اقتباسی از رمان تخیلی جویس کارول اوتس به همین نام است – واقعیت را با داستان ترکیب می کند تا پرتره ای از یک زندگی عمیقاً آشفته را ترسیم کند.

مونرو، با بازی آنا د آرماس، نشان داده می‌شود که «به طرق مختلف به نداشتن شخصیت پدری واکنش نشان می‌دهد، از جمله «به چند تن از معشوقه‌هایش به عنوان «بابا» اشاره می‌کند.

کرمونا ادامه داد: در یکی از صحنه‌ها، به مونرو گفته می‌شود که یک غافلگیری در اتاق هتل در انتظار او است و «متقاعد شده است که او در شرف پیوستن دوباره به پدر گمشده‌اش است». اما «ویژگی‌های» برخی از این اتفاقات در فیلم «با واقعیت مطابقت ندارد».

مستندی که در ژوئن منتشر شد، مرلین، راز نهایی او، کمک کرد تا حداقل اطلاعاتی در مورد هویت پدرش ایجاد شود. این فیلم به کارگردانی فرانسوا پومس، آزمایش‌های DNA توسط دانشمندانی را که از نمونه موی مونرو و نمونه‌های سواب گونه‌ای از نوه گیفورد، فرانسین، و نوه دختری، لیزا، استفاده کردند، به نمایش گذاشت.

پومس به ورایتی گفت: موهایی که ما از مونرو استفاده کردیم توسط شخصی که بدن او را مومیایی کرد در روز مرگ او جمع آوری شد و ما توانستیم 22 درصد از مشخصات ژنتیکی او را به لطف قطعه DNA موجود در کراتین بدست آوریم. .

کارگردان و تهیه کننده گفت که “سال ها و شب های بی خوابی” را صرف تلاش برای تایید اینکه پدر مونرو کیست و یک “راز خانوادگی” را افشا کرده است.

پومس گفت: «چیزی که بیش از همه من را تحت تأثیر قرار داد، دیدن واکنش خانواده گیفورد بود که تحت تأثیر این شواهد غیرقابل انکار قرار گرفتند.


دیدگاهتان را بنویسید